eduweb.pl – Kurs „Angular2 od Podstaw” – Recenzja

W dzisiejszym poście przedstawię kolejną recenzję wideokursu z serwisu eduweb.pl. Niejako idzie ona w parze z poprzednią moją recenzją, a to dlatego, że tym razem tematem jest framework angular2, czyli technologia bardzo mocno oparta na omawianym ostatnio TypeScript.

Kurs Angular2 od podstaw ma na celu wprowadzić osoby początkujące w świat tego potężnego frameworka a ja w mojej recenzji postaram się odpowiedzieć na pytanie czy cel ten został osiągnięty. Zapraszam do lektury 🙂

eduweb kurs Angular2 recenzja

Zacznę od wyjaśnienia jednej ważnej kwestii, mianowicie czy do przerobienia tego kursu potrzebna jest wiedza na temat jakiejkolwiek innej technologii. Według mnie, zdecydowanie tak. Na pewno nie jest to kurs dla osób, które nie miały wcześniej styczności z JavaScriptem oraz HTMLem. Przydałaby się obycie w tych tematach na przynajmniej średnio przyzwoitym poziomie.

Według prowadzącego kursu, znajomość TypeScript nie jest wymagana, ale osobiście radziłbym zapoznać się chociaż z podstawami tego języka (świetnie nada się do tego chociażby wspomniany wcześniej kurs TS).

eduweb.pl – „Kurs Angular2 od Podstaw”. Format Kursu

Jeżeli chodzi o format kursu, nie odstaje on niczym od tych, które już wcześniej opisywałem na blogu.

Po zakupieniu kursu, zostanie on przypisany do konta użytkownika na eduweb.pl. Otrzymany kurs można oglądać w odtwarzaczu online lub po prostu pobrać na dysk. Osobiście wolę tę drugą opcję, wtedy mogę przerabiać materiał w miejscach gdzie nie mam dobrego połączenia z netem, np. (jak miało to miejsce tym razem) w pociągu 🙂 .

Standardowo, jakość audio i wideo jest naprawdę ok. Jak na potrzeby takiego wideokursu jest idealnie.

eduweb.pl – Kurs „Angular2 od Podstaw”. Treść Kursu

Całość kursu „Angular2 od Podstaw” trwa około dziewięciu godzin. Jest to więcej niż omawiany poprzednio kurs TS ale tak samo jak w tamtym kursie jest to czas po brzegi wypełniony konkretami.

Kurs podzielony jest na dziewięć działów, które prowadzą słuchacza przez najważniejsze zagadnienia związane z frameworkiem Angular. Zaczynając od tych podstawowych (manipulacja DOMem, dyrektywy, tworzenie komponentów) przechodzą do tych bardziej złożonych (routing, programowanie reaktywne).

Kolejność przedstawiania powyższych zagadnień jest dobrze rozplanowana. Kolejne działy bazują na wiedzy przedstawionej w poprzednich, rozbudowując ją o kolejne, bardziej złożone informacje. Dzięki temu wszystko tworzy bardzo fajną, spójną i logiczną całość.

Jednak zdecydowanie najlepszym atutem kursu jest to, że wiedza nie jest tu przekazywana „w próżni”. Wszystko ilustrowane jest przykładami, a właściwie jednym dużym przykładem – aplikacją do odtwarzania muzyki. Przez cały czas trwania kursu, aplikacja ta rozbudowywana jest o nowe funkcjonalności, tworzone przy użyciu mechanizmów wprowadzanych w kolejnych działach.

Zwieńczeniem kursu jest, w pełni działająca, aplikacja webowa stworzona przy użyciu Angulara2.

eduweb.pl – Kurs „Angular2 od Podstaw”. Podsumowanie

Kurs „Angular2 od Podstaw” to świetny materiał, który zarówno pozwoli postawić pierwsze kroki w świecie Angulara2, jak i pomoże uporządkować posiadaną już wiedzę. Do tego, jest to też dobry sposób aby poznać proces powstawania małej, ale bardzo ciekawej i w pełni funkcjonalnej aplikacji webowej.

Więc jaki werdykt? Według mnie zdecydowanie na plus. Czy ten kurs wystarczy żeby samemu tworzyć aplikacje webowe? To oczywiście zależy od tego ile pracy włoży się w jego przerobienie 😉 . Myślę, że zdecydowanie warto spróbować.

I na dziś to już wszystko. A czy wy mieliście styczność z jakimiś kursami z serwisu eduweb.pl? Dajcie znać w komentarzach jakie były wasze wrażenia.

Jak zwykle zachęcam też do polubienia mojej strony na facebooku. Zawsze zamieszczam tam informacje o wszystkich nowościach. Jest to też dobre miejsce na kontakt ze mną. Na wszystkie pytania zawsze odpowiem 🙂 .

4 thoughts on “eduweb.pl – Kurs „Angular2 od Podstaw” – Recenzja”

  1. Ja mogę z czystym sercem polecić ten kurs na Eduweb w ramach bootcampu, gdzie dodatkowo mieliśmy wsparcie mentorów na Slacku. Naprawdę solidna porcja wiedzy. Dla porównania przerobiłem też kurs o angularze 2 ze strefy kursów. I tego drugiego źródła nie rekomenduję 🙂

  2. Do tej pory kupiłem i przerobiłem 8 kursów z eduweb i w zdecydowanej większości jestem/byłem z nich zadowolony. Kurs, z którego czerpałem całymi garściami przed dwoma laty to ASP.NET MVC w Praktyce Bartłomieja Zassa. Jeśli ktoś nie lubi/nie do końca rozumie kursów w j. angielskim na innych platformach takich jak Pluralsight to eduweb.pl jest jedynym słusznym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *