JS Platformer – pierwsze prototypy wrogów.

Czas na kolejną aktualizację mojej platformówki. Tym razem doszła znacząca rzecz: wrogowie.

W grze pojawili się przeciwnicy, którzy będą przeszkadzać graczowi w swobodnym poruszaniu się po świecie. Obecnie, są oni reprezentowani przez zgrabne fioletowe prostokąty 🙂 .

JavaScript Noob platformówka na konkurs Daj sie poznać

W aktualną wersję gry można, jak zwykle, zagrać klikając w obrazek powyżej.

Póki co dodałem tylko jeden bardzo prosty typ przeciwnika (W przyszłości pojawi się ich oczywiście znacznie więcej). Wrogowie ci, patrolują platformę, na której akurat się znajdują. Nie atakują oni gracza w żaden sposób więc wystarczy ich unikać. Jednak kolizja z którymś skończy się dla gracza raczej niefortunnie 🙂 .

Na szczęście można też dość łatwo sobie z nimi poradzić. Wrogowie są podatni zarówno na ataki wręcz jak i na czary z arsenału gracza. Póki co nie ma żadnych specjalnych efektów graficznych gdy przeciwnik oberwie. Po otrzymaniu ciosu po prostu znika.

Wyjątkiem jest tutaj czar ‚Podmuch wiatru’. Nie zabija on wroga a jedynie go popycha.

Tak jak pisałem wcześniej to dopiero pierwsza, próbna implementacja. Póki co jestem bardzo zadowolony z efektu, pomimo tego że wrogowie póki co nie wydają się być ciekawym wyzwaniem. Z tego miejsca już prostsza droga do stworzenia bardziej niebezpiecznych przeciwników.

W grze będzie też system many, który ograniczy w pewien sposób ilość rzucanych przez gracza czarów, chociaż jeszcze nie zdecydowałem w jak dużym stopniu. Na pewno to też sprawie, że przeciwnicy nie będą tak łatwi do wyeliminowania.

Dajcie znać jak wam się podoba kierunek w którym rozwija się moja platformówka. Szczerze mówiąc, gdy porównuje obecny stan gry do tego z pierwszych postów sam jestem pod wrażeniem. Ale nie ma co popadać w samozachwyt, jeszcze sporo pracy przede mną.

Nie wiem czy uda mi się stworzyć kompletną grę do końca konkursu, ale na pewno uda mi się osiągnąć więcej niż początkowo zamierzałem. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie 🙂 .

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym co robię to, zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku. Regularnie zamieszczam tam informacje o nowościach na blogu i w moich projektach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *