JS Platformer – Jeszcze jeden nowy czar.

Pora na kolejną mini aktualizację platformówki. Ostatnio zmiany, które dodaję są coraz mniejsze. Niestety jest to efekt tego, że poziom złożenia projektu rośnie. Nie jest już tak łatwo dodać dużo nowości na raz. Szczególnie, że od samego początku nie przygotowałem żadnego konkretnego planu działania 😉

Ale to nic, jakoś daję radę. Na szczęście jestem już bliżej niż dalej i mimo trudów, mam optymistyczne podejście. OK, czas jednak żebym skupił się na tym co dziś doszło.

JavaScript noob tworzenie platformówek

Nie licząc kosmetycznych nowości, najważniejsza zmiana to nowy rodzaj ataku. Do arsenału gracza doszedł czar Ognista Bomba. Atak ten powoduje ciśnięcie płonącą kulą, która leci do celu po łuku. Trajektoria lotu zależy od położenia kursora myszki. Jeżeli jest on wysoko nad graczem, bomba poleci w górę. Jeżeli kursor jest oddalony od gracza horyzontalnie, bomba poleci bardziej w bok. Najlepiej przetestować to samemu 🙂 . Jak zwykle aktualną wersję gry można zobaczyć klikając w obrazek powyżej.

Póki co jestem średnio zadowolony z tego czaru. Muszę jeszcze popracować nad obliczaniem trajektorii lotu. Myślę jednak, że to co mam jest dobrym punktem wyjścia, żeby pracować dalej.

Ognista bomba różni się od innych rodzajów ataku jeszcze jedną rzeczą. W miejscu, w które trafi pojawi się eksplozja, która będzie mogła zranić paru przeciwników na raz. Ta funkcjonalność nie została jeszcze zaimplementowana 😛 .

Planowałem dodać jeszcze jeden rodzaj ataku, ale myślę że trzy które mam już teraz wystarczą. I tak zbyt długo się skupiam na tym jednym temacie :).

Jeżeli chodzi o inne nowości, to jak napisałem wcześniej, tylko zmiany kosmetyczne. Przede wszystkim
na ekranie gry widnieje teraz informacja o tym jaki czar jest aktualnie wybrany. Na ekranie pseudo menu wyświetla się też trochę więcej informacji niż wcześniej.

Usunąłem też błąd, który powodował, że zmiana czaru wpływała na pociski, które istnieją już w grze. Teraz każdy pocisk będzie aktualizował się odpowiednio, niezależnie czy należy do typu ataku, który jest aktualnie wybrany.

No i to wszystko, tak jak pisałem niewielka aktualizacja. Kolejne powinny być już trochę większe 🙂

Na koniec chciałbym jak zawsze zachęcam do polubienia mojej strony na facebooku. Zawsze na bieżąco zamieszczam tam informacje o nowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *