JS Platformer – kule many i odłamki energii.

Do tej pory mana postaci gracza regenerowała się sama i to w dość szybkim tempie. Wspominałem jednak, że w ostatecznej wersji gry, nie będzie miało to miejsca (a przynajmniej nie od razu). Aby odzyskać magiczną moc, bohater musi zebrać specjalne kule many.

Jednak w czasie gry będzie można zyskać regenerację many. Najpierw jednak należy zebrać odpowiednią ilość odłamków kryształu energii. Wykorzystując zawartą w nich moc, gracz może odblokować różne ciekawe ‚wspomagacze’.

Zarówno kule many jak i odłamki energii są już obecne w grze 🙂 .

Od czego zacząć tworzenie gier w JavaScript

Jak zawsze aktualna wersja gry, dostępna jest poprzez kliknięcie w obrazek powyżej.

Kule many reprezentowane są, przez małe niebieskie kwadraciki. Tak jak manę, porównać można do amunicja dla czarów, tak kule many, są czymś w rodzaju magazynków 🙂

Postać podniesie kulę many tylko jeżeli aktualna mana gracza nie jest pełna (czyli równa maksowi). Podniesienie tego przedmiotu powoduje, że gracz odzyskuje do dziesięciu punktów many. Jeżeli do maksa brakuje mu mniej niż dziesięć, otrzyma tyle punktów aby dorównać do aktualnej maksymalnej ilości.

Kule many rozmieszczone są na na każdym etapie gry. Tak jak teraz znajdują się na pierwszym, testowym poziomie (choć może nie będą tak gęsto rozmieszczone jak obecnie 🙂 ). Jest jednak inny sposób na zyskanie tego przedmiotu: pokonanie wroga. Jest dość duża szansa, że po zabitym potworze, na planszy pojawi się nowa kula many 🙂 .

Kolejnym przedmiotem, który warto zbierać to odłamki kryształów energii. Te, z kolei, reprezentowane są przez żółte kwadraciki. Jedynym sposobem na zdobycie tych świecidełek jest odnalezienie ich na planszy. Potwory nie wyrzucają ich po śmierci. Niektóre odłamki mogą być całkiem nieźle ukryte 🙂

Póki co nie ma dla nich zastosowania. Jednak w przyszłości, zebrane odłamki będzie można użyć aby wykupić ulepszenia dla postaci.

I tyle na dziś. Na koniec oczywiście zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku. Warto to zrobić jeśli chce się być na bieżąco. Regularnie zamieszczam tam informacje o nowościach na blogu i w moich projektach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *