Obowiazkowy post rozkręcający

Hej, skoro trafiłeś/aś na moją stronę, oznacza to, że interesujesz się JavaScriptem. Może dopiero zaczynasz zagłębiać się w tajniki programowania, a może sztuka ta nie jest Ci już obca, ale chcesz dowiedzieć się czegoś o „języku internetu”, a może znasz już co nieco JSa, jednak nie czujesz się w nim mocny i chcesz poznać więcej tajników tego języka. Niezależnie od tego co Cię sprowadza na tego bloga, mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie i dowiesz się czegoś nowego o JavaScripcie.

Programowanie

Czym ten blog nie jest
Na początek chciałbym podzielić się swoją wizją odnośnie tego zakątka sieci. Najłatwiej będzie od razu powiedzieć, czym nie będzie. Nie uważam się, za alfę i omegę programowania, wręcz przeciwnie, sam tak naprawdę dopiero raczkuję w tych tematach. Dlatego nie będzie tu na pewno wpisów-tutoriali, „tak się programuje w JavaScripcie, a tak nie”. Nie będę też pisał o kompletnych podstawach ponieważ materiałów na ten temat w internecie jest już wystarczająco dużo. W takim razie, co tu się znajdzie?

Z javascriptowego na polski
Będę pisał o ciekawych aspektach języka, o jego mniej oczywistych zachowaniach, o rzeczach, które dla weteranów mogą wydawać się oczywiste, ale dla nowicjuszy mogą być ciężkie do ugryzienia. Na pewno będę dzielił się swoimi doświadczeniami, tym czego sam się nauczę i do czego sam dojdę podczas eksperymentów z JavaScriptem. No i kod 🙂 dużo kodu.
Moim celem będzie przedstawienie opisywanych zagadnień w jak najbardziej przystępny i zrozumiały sposób. Tak jak wspomniałem, sam jestem jeszcze „świeżynką” w tym temacie i wiem, że nie wszystkie aspekty muszą być od razu zrozumiałe dla każdego. Dlatego przede wszystkim będę zamieszczał dużo przykładów użytecznych w świecie rzeczywistym, skryptów wykorzystujących opisane zagadnienie.

Dziennik projektów
Ponadto postaram się zamieszczać w miarę szczegółowe relacje z projektów nad którymi pracuję. W moim polu zainteresowań leży głównie tworzenie gier ale nie tylko więc na pewno będzie ciekawie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *