Daj się poznać 2017 – Stan projektu po 3 tygodniach trwania konkursu

Minęło już jakieś trzy tygodnie od startu „Daj Się Poznać 2017”. Oznacza to, że niemal jedna trzecia konkursu jest już za nami. To dobry moment na podsumowanie dotychczasowych prac.

Szczerze przyznam, mój projekt tak naprawdę wciąż jest w powijakach. Ale bądźcie spokojni, tak miało być 🙂

JavaScript Noob Daj Sie Poznac Aktualizacja Projektu

Ostatnim razem trochę zaszarżowałem i tak naprawdę w połowie trwania konkursu czułem się już delikatnie wypalony a posty zaczynałem pisać na siłę. Tym razem chcę uniknąć tego błędu, dlatego progress jest trochę wolniejszy. Jednak dzięki temu mogę znacznie więcej energii poświęcić na poznawanie wykorzystywanych technologii, a w porównaniu z poprzednim projektem konkursowym, tych technologii jest znacznie więcej 🙂 .

Tak naprawdę, do tej pory sporo zadań dotyczących konkursu działo się, że tak powiem „behind the scenes”. Póki co do githubowego projektu wypchnąłem raptem trzy czy cztery commity. Ale to nie znaczy, że nic nie robię w kierunku rozwoju projektu.

Chcę dobrze przygotować setup projektu, a okazuje się, że nie jest to wcale takie proste jak początkowo zakładałem 🙂 Jednak mogę powiedzieć, że po miesiącu pracy mam to już prawie gotowe, mój projekt zawiera podstawowe konfiguracje serwera oraz front-endu, wliczając w to pierwsze zalążki skryptów gulpowych. Kolejnym krokiem będzie posprzątanie tego co mam oraz rozwinięcie funkcjonalności na tyle, żeby było widać, że jest to gra 🙂

Gdy to będę miał gotowe, zacznę pisać testy do istniejącego kodu i połączę projekt z bazą danych. Myślę, że ten etap zajmie mi większość lub cały kwiecień. Na maj zostanie mi dodanie do gry funkcjonalności multiplayerowych.

I to jest plan, którego będę się trzymał 🙂 Wszystkich, którzy obserwują projekt proszę o cierpliwość. Możecie odnosić wrażenie, że rozkręca się powoli, ale jak już ruszy to będzie robić wrażenie 🙂 .

Na dziś to tyle. Jak zwykle zachęcam do polubienia mojej strony na facebooku. Dzięki temu na pewno nie przegapisz żadnego posta. Zawsze na bieżąco zamieszczam tam informacje o nowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *